Що необхідно знати при купівлі квартири у новобудові

Ярослава Бережная Автор 

(3 votes)
Как проверить законность новостройки перед покупкой квартиры Как проверить законность новостройки перед покупкой квартиры (C) Copyright by B.F.B Legal Group

Первинний ринок житла стрімко розвивається. Останнім часом дуже велику популярність набирає купівля житла у новобудовах...

 

Останнім часом дуже велику популярність набирає купівля житла у новобудовах. Купівля житла у новому будинку має багато преваг перед будинками, які будувалися 20 - 50 років тому назад. Особливе розповсюдження, сьогодні, купівля житла в будинках, які знаходяться на етапі будівництва.
Натомість хочемо зазначити, що згідно до законодавства України таке майно набуває статус нерухомого  з моменту державної реєстрації, тобто до цього моменту ми маємо справу не з будинком, а з будівельними матеріалами та обладнанням. Таким чином, у разі якщо  Ви маєте намір придбати житло на етапі будівництва, Ви, фактично, купуєте не квартиру, а інвестуєте в будівництво житла. Інвестування  в будівництво житла має спеціальне правове регулювання, відмінне від  купівлі – продажу нерухомого майна. 
Більш того, законодавство України виділяє декілька видів інвестування в будівництва житла за допомогою:
1. Фонду фінансування будівництва (ФФБ);
2. Фонду операцій з нерухомістю (ФОН);
3. Інституту спільного інвестування;
4. Випуску цільових облігацій.
Однак, ці види інвестування через складності регулювання, тривалий процес та  велику собівартість не такі популярні серед забудовників.
Нині ж,  забудовники використовують багато інших схем інвестування будівництва житла. Серед них: 
договір купівлі – продажу майнових прав;
Попередній договір купівлі – продажі квартири;
Інвестиційні договори тощо.;
Таким чином, можна зазначити, що інвестування в будівництво житла є , як правило,  набагато економічно привабливе, ніж купівля вже готового житла. Більш точним ближче будівництво до свого завершення тим дорожче вартість житла.
Хочу наголосити, якщо Ви прийняли рішення інвестувати в будівництво житла Вам необхідно обов`язково перевірити наступні моменти:
1. Договір за яким Ви будете перераховувати грошові кошти:
- В договорі повинно чітко бути вказано, яка саме квартира за Вами закріплюється (як правило, вже на етапі проектування є номера квартир, поверх, секція(парадне), площа квартири). В цьому разі,  чим більш детально ідентифіковано квартиру – тим краще.
- Переконатися, що особа з якою ви укладаєте договір, має право на укладення таких договорів (як правило це забудовник чи ФФС, ФОН).
2. Перевірити на яких підставах забудовник користується земельною ділянкою (право власності, оренда, постійне користування). Обов’язково необхідно звернути увагу на цільове призначення земельної ділянки.
3. Перевірити дозвільну документацію на будівництво(дозвіл на будівництво, декларацію на початок будівельних робіт, будівельну ліцензія генерального підрядчика, затверджену проектну документацію на будівництво, погоджені технічні умови на підключення води, каналізації електромереж, газу).
Заразу сумлінних забудовників вся вище перерахована інформація є на сайті у вільному доступі, але, якщо Ви маєте намір укласти угоду, то не полінуйтесь попередньо ознайомитись з вищезазначеними документами та інформацією у відділі продажу забудовника. 
Зверніть увагу, якщо у відділі продажу забудовника Вам з будь яких причин не надають документацію, дають не в повному обсязі, відмовляються заздалегідь надати текст договору для ознайомлення – є дуже важливою причиною відмовитись від інвестування в цей об’єкт будівництва.
Також, важливе значення має ділова репутація забудовника. Задайте представнику забудовника такі питання:  
Чи працював в же на ринку? 
Скільки об’єктів вже введено в експлуатацію,?
 Чи своєчасно попередні об’єкти вводились в експлуатацію?
Чи зверталися з позовами інвестори до забудовника з будь яких причин? 
На останок треба додати, що виконання всіх вище наведених рекомендацій не дає стовідсоткової гарантії, але значно підвищує ймовірність все ж таки придбати омріяну квартиру без зайвих проблем. 
 

АО "B.F.B. LEGALGROUP"

Ярослава Бережна

Увійти щоб прокоментувати