Тонкощі аліментного договору

Ярослава Бережная Автор 

(2 votes)
Аліменти Аліменти B.F.B Legal Group

В Україні згідно до статистичних даних до 60% шлюбів завершується розлученням. У той самий час кожна друга сім’я, що в шлюбі більше двох років...

В Україні згідно до статистичних даних до 60% шлюбів завершується розлученням. У той самий час кожна друга сім’я, що в шлюбі більше двох років вже має малюка. Таким чином ми можемо зробити висновок, що більшість розлучених пар повинні врегулювати аліментно-опекунські взаємо відносини чи то у добровільному , чи то у судовому порядку.

Що до судового порядку ця процедура дуже проста. Сторона, що подає на розлучення, просить у своєму позову також визначити місце проживання дитини, і дуже часто подає одночасно позовну заяву про стягнення аліментів. Суддя всебічно розглянувши справу, виносить рішення про розірвання шлюбу та зазначає місце проживання дитини( дітей). Суддя також приймає рішення щодо аліментних зобов’язань, згідно з судовою практикою на одну дитину суд призначає аліменти у розмирі 25% від усіх доходів батька, на двох дітей 33%.

Однак є інший варіант рішення цієї ситуації: ст.189 Сімейного Кодексу України дає змогу батькам, що можуть домовитись укласти договір на утримання дитини та п. 4 ст.158 Сімейного Кодексу дає змогу укласти договір між батьками щодо порядку здійснення батьківських прав та обов’язків, тим із батьків, що буде проживати окремо. Обидва договору повинні укладатися у письмовій формі та посвідчуються нотаріально, тому раджу зробити один документ та прописати усі необхідні пункти договору.

Кілька практичних порад щодо тексту договору, крім стандартних умов аліментного договору передбачити у договорі наступні пункти:

  1. Завжди вказуйте порядок сплати аліментів (готівкою чи безготівковим розрахунком зазначаючи номер рахунку та у якому банку.)

  2. Я також вважаю, що потрібно зазначити порядок участі того із батьків, що проживає окремо у додаткових витратах( додаткові заняття, подорожі, участь у змаганнях, обстеження у лікарні, додаткове обстеження за кордоном та інше)

  3. Слід також зазначити порядок надання дозволу на перетинання дитиною кордону України на відпочинок, лікування, або на змагання.

  4. Дуже раджу зазначити у договору порядок побачень і зустрічей з дитиною тим із батьків, що мешкає окремо. Зазначене у письмовому виді скоротить вірогідність конфліктів у подальшому.

Усі вищезазначені пункти є, на мій погляд, обов’язковими для даного виду договору. Додатки та доповнення повинні бути оформлені таким же чином, що і сам договір. На наш погляд, укладення договору щодо аліментних та опікунських зобов’язань є більш цивілізованим впорядкуванням взаємовідносин між батьками, що розлучились.

Теги :
Увійти щоб прокоментувати